Stempel metalowy lub referentka na drewnianej rękojeści lub pierścieniu używana jest do wykonania odcisku na wosku i plastelinie. Obraz jest wypukły i teksturowany. Stosują referentki, stemple do laku głównie do celów dekoracyjnych na kopertach, znaczkach, dyplomach, certyfikatach, bardzo często stosowane są one w sferze bezpieczeństwa do ochrony biur, sejfów, szaf, dokumentów, banków i lokali.

Referentki, stemple do laku zabezpieczą dokument przed otwarciem przez osoby niepowołane. 

Ta metoda opieczętywania jest od dawna szeroko stosowana przez szlachtę, rodziny królewskie i wiele innych klas społecznych. Na piczątkach woskowych umieszczony był herb rodzinny, który prawnie utrwalał i chronił status dokumentu.

Dzięki nowoczesnym laserom i frezarkom jesteśmy w stanie produkować wysokiej jakości tekstową i graficzną referentkę, woskową lub plastyczną. Dostępne są rozmiary Ø 25, 30, 35, 40 mm. Jeśli jesteście zainteresowany innymi rozmiarami, chętnie wyprodukujemy dla państwa rozmiar niestandardowy.

Cena zależy od złożoności i wielkości. Materiałem wykorzystywanym do produkcji jest mosiądz.

Jak zamówić pieczątki do laku/referentki w Warszawie?

Wyślij tekst lub logo, wybierz rozmiar i zapłać. Chcielibyśmy zauważyć, że lepiej jest nie używać małych elementów na szczeliwach w celu uzyskania wysokiej jakości odcisku na wosku uszczelniającym.

Referentki, stemple do laku
Referentki, stemple do laku
Złóż wniosek

00-140 Warszawa
aleja Solidarności 117, 5 piętro, lok. 500

  795 639 134
pieczatki.warszawy@gmail.com